Gönderen Konu: T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü'ne  (Okunma sayısı 1250 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yadak

• Hero Member

T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü'ne 25-02-2010 

Bu ülkede okuyup bir meslek sahibi olduğum için, Eczacılık denen bu meslek ile kutsal bildiğimiz yaşam hakkına katkı yapan, halka, insanlara sağlıklarını korumaları, kollamaları, sağlamaları için çırpınan, hastaların sağlığına kavuşmasından başka kaygısı olmayan, kurallar içinde çalışan, kural dışı hiçbir talebi karşılamayan, kayıtlı ilaçları reçetesiz vermeyen, yeşil reçeteli denetime tabi ilaçlar yüzünden adı “Beyaz Önlüklü”ye çıkmış bir eczacı olarak bugün çok, ama çok üzgünüm.

Bir mesleği bitirmek için ancak bu kadar kumpas kurulabilir. Birbirleriyle eşgüdüm yapamayan ve kendi içlerinde bile tutarsız davranışlar sergileyen, sürekli yap-bozlarla düzensiz bir düzeni oturtmaya çalışan, kendi aralarındaki çekişmeler sonucunda ülkenin bir tek kutusunu bile boşa harcamaması gereken giderek çoğu dışa bağımlı hale gelen ilaç sanayinin ürünlerini hastalarına ulaştırmak, bu yolla yaşamını sürdürmek isteyen eczacıların, yıllarca emek vererek sağladıkları birikimlerinin çöp haline dönüşeceği bu süreçte Ankara’da “Filler tepişirken, çimenler gibi ezilmelerinin" önüne geçilmesi için devleti yönetenlerden biraz sağduyu, biraz acıma duygusu, biraz sağgörü, biraz anlayış beklemek bir yana; bu savrukluğun giderilmesi için de gereken önlemin alınmasını bekliyorum. Bu ülke bu kadar kaynak harcayacak varsıllıkta değildir. Nereden çıktığı belirsiz 1 Nisan tarihinden başlayarak çöp haline gelecek eczanelerden birinin sahibi olarak bu ülkeye 18 yılı eğitim ve öğrenim alarak edindiği mesleği, eczacılığı erinç ve onurla yapıp tamamlamak isteyen, 37 yılını vergi yükümlüsü bir vatandaş olarak geçirmiş biri olarak bunu talep etmek, beklemek, ummak hakkımın olduğunu sanıyorum.

Türkiye’de ilaçtan sorumlu bakanlık Sağlık Bakanlığı, düzenleyici kurum da İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü ise bu saçmalığa bir son verilmesi gerekmektedir.

İlaç Takip Sistemi’nin beklenen yararları başta kamu yararı, sonra da halkın sağlığı ise anamızın ak sütü gibi helal emek ve birikimlerimizle raflarımıza koyduğumuz ilaçların halka ulaşılabilir kılınması, ülke çıkarı açısından da olumlu olacaktır. Bu ülke ilaçlarını çöpe attıracak denli sorumsuzluğa yol açacak bir girişimin hoş karşılanacağı kadar başıboş olmamalıdır.

Yayınlayacağı bir genelge ile bu karmaşaya, kargaşaya son vermesini beklediğim İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğünü bu ulusal sorunda sorumluluk almaya, görevini yapmaya çağırıyorum.

Ecz. Yahya Kemal Kaya

Ecz. Yahya Kemal Kaya
Adak Eczanesi  Erenköy-İstanbul
0 216 3589359
VERİTAS LUX MEA 
Raporlu Reçeteleri kolayca kaydedebilen varmı ?

ARTIK YETER!EYLEM, M'eylem yok! Tek isteğimiz ve beklentimiz: MESLEK HAKKI

Çevrimdışı yadak

• Hero Member
İSTANBUL ECZACI ODASI - FORUM

İstanbul Eczacı Odası İnternet Sayfası   Arama   Giriş 

T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü'ne

İSTANBUL ECZACI ODASI - FORUM Forum Ana Sayfası -> TARTIŞMA ZEMİNİ
Önceki başlık :: Sonraki başlık   
Yazar Mesaj
Ecz. YAHYA KEMAL KAYA

Tarih: Cum Şub 26, 2010 00:07    Mesaj konusu: T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü'ne   

--------------------------------------------------------------------------------

T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü'ne 25-02-2010

Bu ülkede okuyup bir meslek sahibi olduğum için, Eczacılık denen bu meslek ile kutsal bildiğimiz yaşam hakkına katkı yapan, halka, insanlara sağlıklarını korumaları, kollamaları, sağlamaları için çırpınan, hastaların sağlığına kavuşmasından başka kaygısı olmayan, kurallar içinde çalışan, kural dışı hiçbir talebi karşılamayan, kayıtlı ilaçları reçetesiz vermeyen, yeşil reçeteli denetime tabi ilaçlar yüzünden adı “Beyaz Önlüklü”ye çıkmış bir eczacı olarak bugün çok, ama çok üzgünüm.

Bir mesleği bitirmek için ancak bu kadar kumpas kurulabilir. Birbirleriyle eşgüdüm yapamayan ve kendi içlerinde bile tutarsız davranışlar sergileyen, sürekli yap-bozlarla düzensiz bir düzeni oturtmaya çalışan, kendi aralarındaki çekişmeler sonucunda ülkenin bir tek kutusunu bile boşa harcamaması gereken giderek çoğu dışa bağımlı hale gelen ilaç sanayinin ürünlerini hastalarına ulaştırmak, bu yolla yaşamını sürdürmek isteyen eczacıların, yıllarca emek vererek sağladıkları birikimlerinin çöp haline dönüşeceği bu süreçte Ankara’da “Filler tepişirken, çimenler gibi ezilmelerinin" önüne geçilmesi için devleti yönetenlerden biraz sağduyu, biraz acıma duygusu, biraz sağgörü, biraz anlayış beklemek bir yana; bu savrukluğun giderilmesi için de gereken önlemin alınmasını bekliyorum. Bu ülke bu kadar kaynak harcayacak varsıllıkta değildir. Nereden çıktığı belirsiz 1 Nisan tarihinden başlayarak çöp haline gelecek eczanelerden birinin sahibi olarak bu ülkeye 18 yılı eğitim ve öğrenim alarak edindiği mesleği, eczacılığı erinç ve onurla yapıp tamamlamak isteyen, 37 yılını vergi yükümlüsü bir vatandaş olarak geçirmiş biri olarak bunu talep etmek, beklemek, ummak hakkımın olduğunu sanıyorum.

Türkiye’de ilaçtan sorumlu bakanlık Sağlık Bakanlığı, düzenleyici kurum da İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü ise bu saçmalığa bir son verilmesi gerekmektedir.

İlaç Takip Sistemi’nin beklenen yararları başta kamu yararı, sonra da halkın sağlığı ise anamızın ak sütü gibi helal emek ve birikimlerimizle raflarımıza koyduğumuz ilaçların halka ulaşılabilir kılınması, ülke çıkarı açısından da olumlu olacaktır. Bu ülke ilaçlarını çöpe attıracak denli sorumsuzluğa yol açacak bir girişimin hoş karşılanacağı kadar başıboş olmamalıdır.

Yayınlayacağı bir genelge ile bu karmaşaya, kargaşaya son vermesini beklediğim İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğünü bu ulusal sorunda sorumluluk almaya, görevini yapmaya çağırıyorum.

Ecz. Yahya Kemal Kaya

Başa dön   

Ecz. CANAN ÖZDEMİR KURTBAY

Tarih: Cum Şub 26, 2010 10:13    Mesaj konusu:   

--------------------------------------------------------------------------------

sevgili arkadaşım,derdimizi iletmek için yazdığın bu başvurunun altına 27 yıldır aynı sorumluluk anlayışıyla etik çalışan bir eczacı olarak imzamı atıyorum.beynine kalemine sağlık olsun.

Başa dön   

Ecz. NİZAMETTİN YILDIRIM

Tarih: Cum Şub 26, 2010 10:39    Mesaj konusu:   

KIYMETLİ YAHYA BEY'İN ; YAŞADIKLARIMIZIN ÖZÜNÜN ÖZÜ OLARAK BU

SAYFAYA AKTARDIĞI, BEYNİNİN FİLTRESİNDEN GEÇMİŞ YAZISININ

ALTINA BEN DE İMZAMI ATIYORUM.

HASTASININ SIKINTISINI KENDI SIKINTISI GİBİ GÖREN TÜM

MESLEKTAŞLARIMIN DA; İLACA ULAŞIMI ZORLAŞTIRAN,ECZANELERDEKİ

MİLYONLARCA TL LİK İLAÇLARI DA ÇÖPE GÖNDEREN BU ZİHNİYETİN

UYGULAMALARININ KALDIRILMASI YÖNÜNDE GEREKEN HASSASİYETİ

GÖSTERECEĞİNE EMİNİM.

DEMOKRASİLERDE DEVLETİN DUYARLILIĞINI,AKILCILIĞINI,

HALKÇILIĞINI, İLERİ GÖRÜŞLÜLÜĞÜNÜ VE ÜLKEMİZİN GERÇEKLERİNİ

İKTİDAR MENSUPLARINA TEKRAR HATIRLATMAKTA FAYDA VAR DİYE

DÜŞÜNÜYORUM.

YÜREĞİNE,BEYNİNE SAĞLIK YAHYA KEMAL BEY.

Başa dön   

Ecz. MELTEM KALDIR

Tarih: Cum Şub 26, 2010 10:44    Mesaj konusu:   

sesimizi duyan varmııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııı???????????????????????

Başa dön   

Ecz. ALİ MURAT DUMAN

Tarih: Cum Şub 26, 2010 11:03    Mesaj konusu:   

ECZACI ODASI ŞU ANDA TAM GAZ SÖZLEŞME PARALARINI TOPLAMAKLA MEŞGUL.SİZİ DUYDUKLARINI ZANNETMİYORUM.HANİ-ŞİMDİ TEB İN ARKASINDA DURMA ZAMANIDIR- DENİLEREK MESLEK ÖRGÜTMÜZÜN ELİNDE BEDAVADAN KÖLE GİBİ BULUNDUK YAAA.İŞTE O MESLEK ÖRGÜTLERİ ŞİMDİ SİZLERE TEŞEKKÜR EDİYORLAR.KAREKOD MAREKOD DEYİP DE FERKANSI BOZMAMAK LAZIM.BUNLARIN ÖNEMİ YOK.ÖNEMLİ OLAN HANİ BAZI-ÇAĞDAŞ- OLAN ARKADAŞLARIMIZ VAR YA,İŞTE ONLARIN TAM SIFATLARINA YAKIŞTIĞI GİBİ HEPİMİZİ -ÇAĞDAŞ- BİR ŞEKİLDE SAATLERCE AYAKTA DİKİP SÖZLEŞME PARALARINI TAHSİL ETMELERİYDİ.BİZ YİNE HERHANGİ BİR ANLAŞMAZLIK OLUNCA-ŞİMDİ TEB İN ARKASINDA DURMA ZAMANIDIR-DEMEYE DEVAM EDELİM.

Başa dön   

Ecz. HÜSEYİN AYDIN SARIKAYA

Tarih: Cum Şub 26, 2010 11:14    Mesaj konusu:   

BU KADAR SAKİN VE DUYARLI BİR YAZI AKTARMAYI BAŞARAN MESLEKTAŞIMI,20 YILLIK ECZACI OLARAK TEBRİK EDİYORUM.DÜN KANDİL GECEMİ BERBAT EDEN, 1 MART TAN İTİBAREN YENİ MEDULA SAYFASININ AÇILACAĞI DUYURUSUNA KARŞI ETTİĞİM SÖZLERİMİN GEREKLİ KULAKLARI ÇINLATTIĞINI DÜŞÜNEREK, BİZİ BİTİRMEK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPANLARI VE ONLARI DESTEKLEYEN GRUPLARI,DEPOLARI VE YANDAŞLARINI AİLELERİYLE VE ÇOLUK ÇOCUKLARIYLA RAHAT VE HUZUR DOLU BİR HAYAT GEÇİRMEMELERİ DİLEKLERİMLE, HAYIRLI GÜNLER DİLERİM CANIM TÜRKİYEME.

Başa dön   

Ecz. KADRİ HAZİNEDAR

Tarih: Cum Şub 26, 2010 13:34    Mesaj konusu:   

Tebrikler Yahya bey;tüm yazılarınızı okuyorum.Bu yazınızla çok duygulandım.Ayni hassasiyeti yöneticilerimizdende bekliyorum.
Teşekkürler.

Başa dön   

Ecz. ŞEMSİNUR KOÇ

Tarih: Cum Şub 26, 2010 13:47    Mesaj konusu:   

HER ZAMAN Kİ GİBİ SESSİZLİĞİMİZİN SESİ OLUYORSUNUZ SAYIN YAHYA BEY...BEN DE BU YAZININ ALTINA İMZAMI ATARIM..ELİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK...

Başa dön   

Ecz. GÜRSEL YILMAZ

Tarih: Cum Şub 26, 2010 15:56    Mesaj konusu:   

BU YAZININ ALTINA BEN DE İMZAMI ATARIM.
AMA İLGİLİLERİN BU YAZIYI OKUMALARINI SAĞLAMAK LAZIM.
BU NE YAHU? ŞAMAR OĞLANINA DÖNDÜK..

Başa dön   
Ecz. Yahya Kemal Kaya
Adak Eczanesi  Erenköy-İstanbul
0 216 3589359
VERİTAS LUX MEA 
Raporlu Reçeteleri kolayca kaydedebilen varmı ?

ARTIK YETER!EYLEM, M'eylem yok! Tek isteğimiz ve beklentimiz: MESLEK HAKKI

Çevrimdışı abakus

• Hero Member
  • S.ÇATI BARTIN
hakkımızı koruyan birileri yok  :(
yaşadıklarımız yarattıklarımızdır

Çevrimdışı DOGANAY

• Hero Member
  • Bir eczane tasarımını, en iyi bir eczacı bilir
    • ELİT DİZAYN
Kalemine sağlık, hislerimize tercüman olmuşsun.

Aslın da ben de aynı şeyi düşünmüştüm, ama dün akşamdan beri, sgk duyurusuna kitlendim. Başka bir şey düşünemez oldum.

Sağolasın Yahya kardeşim.
Ecz. Feyyaz BÜYÜKDOĞANAY
DOĞANAY ECZ. - MANİSA
Tel: 0532. 556 81 50
Siyasetle ilgilenmeyen aydınları bekleyen kaçınılmaz sonuç, cahiller tarafından yönetilmektir. Eflatun
http://www.elitdizayn.com/indexx.php?f=f219e0be0c27c050cbee52d00ac18d52&sayfa_id=333&id=63696