COVİD 19 AŞILAMA PROGRAMINA ECZACILARIMIZIN ve ECZANE ÇALIŞANLARIMIZIN İVEDİLİKLE KAYDEDİLMESİ

08 Ocak 2021 Meo

Bilim Kurulunca belirlenen Covid-19 Aşılama Programına ülke genelinde faaliyet gösteren tüm sağlık tesislerinde çalışan personel ile başlanması planlanmıştır.

 

Bu amaçla, Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından personel verisinin kayıt ve kontrol sürecinin yönetileceği “EKİP - Personel Bilgi Yönetim Yazılımı (EKİP-PBY)” geliştirilmiştir.

 

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu verileri doğrultusunda  eczacılarımıza; Aşı Personel Listesi ekranına giriş yapabilme, personel çalışma bilgisini güncelleyebilme, yeni personel kaydı ekleyebilme yetkileri verilmiştir.

 

Aşı lojistiği ve dağıtım planlamasında “EKİP-PBY” sistemine girilen veriler dikkate alınacağından Eczacılarımızın;  eczane çalışanlarının kayıtlarını aşağıdaki yönergeler yardımıyla  ivedilikle yapması gerekmektedir.

 

Eczacılarımızın “Aşı Personel Listesi” ekranından kendi bilgilerini kontrol etmeleri, eczacının kendi  bilgileri ekrana gelmiyor ise, eczacılarımızın kendi bilgilerini de kaydetmesi gerekmektedir.

 

Önemle duyurulur…

 

EKİP SİSTEMİNE GİRİŞ

Entegre Kurumsal İşlem Platformu (EKİP) arayüzüne ekip.saglik.gov.tr adresinden erişim sağlanmaktadır. 

 

EKİP arayüzüne erişim sağlandıktan sonra e-Devlet ile Giriş butonuna basılır, e-Devlet kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılır.

 

 

 

EKİP arayüzüne erişim sağlandıktan sonra e-Devlet ile Giriş butonuna basılır, e-Devlet kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılır.

 

e-Devlet menüsünden AşıàAşı Personel Listesi adımları izlenerek Aşı Personel Listesi Ekranı açılır.

 

Yeni Personel Kaydı Ekleme

Açılan sayfada mevcut SGK'lı çalışanlarınızın bilgileri görüntülenmiyorsa "Yeni Kayıt Ekle" butonuna tıklanır.

 

Açılan pencerede bulunan T.C. Kimlik No alanına, kaydedilmek istenen personele ait kimlik numarası girilir ve MERNİS butonuna tıklanır. MERNİS’ten İsim, Soyisim, Doğum Tarihi, Yaş ve SGK Kurum Adı bilgileri aktarılır. Personelin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kayıtlarında yer alan işyeri bilgisi görüntülenebilecektir.

Ekranda bulunan diğer alanlar doldurulur (unvan ve branş alanları zorunludur) ve Kaydet butonuna tıklanır. Bu aşamadan sonra, Çalışma Yeri Sorgulama ekranında sorgulama yapıldığında, kaydedilen personelin çalıştığı kurum bilgisi görüntülenecektir. 

 

Hatalı bilgi girişi yapılması durumunda Sil butonu ile kaydı silip yeniden kayıt işlemi yapabilirsiniz.

 

Yanlış beyanların hukuki sorumluluğu kaydedenlere aittir.