Manisa'da Sıralı Dağıtımda Yer Alan Diyaliz Solusyonu Reçetesi Karşılayan Üyelerimizin Dikkatine

24 Ağustos 2017 Medikal Ürünler

Değerli Üyemiz,

Diyaliz solusyonu içeren reçeteler bölgemizde limitli ve sıralı dağıtım şeklinde sırada yer alan eczanelerce karşılanmaktadır.Bu grup ilaçları içeren reçetelerin yanında aynı zamanda medikal ürün (Mini kapak,Koruma kapağı,Setler … vb.) içeren reçeteler de yazılmaktadır.

1 Temmuz 2017 tarihi itibariyle medikal ürünlerin eczanelerden medula sistemi ile karşılanmasına başlandığı için,diyaliz solusyonları ile birlikte karşılanması gereken diyaliz medikal ürünlerin ilgili medula sistemine girilmesi ve bu şekilde karşılanması gerekmektedir.Önemli bir konu da medikal ürünler için ilgili firmaya bayilik başvurusu yapılıp,ürünlerin bayisi olunmasıdır.

Diyaliz solusyonu sırasında yer alan eczanelerin diyaliz medikal ürünleri içeren reçeteleri de karşılaması zorunludur.Sırada yer alan eczanelerin bayilik başvuru işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.Sırası gelen eczane henüz bayilik işlemlerini yapmadıysa bir sonraki sırası gelene kadar sıra atlatılacak olup,sıra tekrar kendisine geldiğinde hala işlemlerini tamamlayamadıysa diyaliz solusyon sırasından çıkartılacaktır.

Diyaliz medikal ürünleri için önemli hatırlatma;

1. Diyaliz medikal ürünler için ayrı manuel reçete düzenlenecektir.

2. Diyaliz medikal ürünlerin raporu ilaç raporu dışında manuel olarak ayrı düzenlenecektir.

3. Rapor ve reçete SUT kuralları çerçevesinde kontrol edildikten sonra medikal medula sistemine kaydedilecektir.

4. İlgili ürünlerin bayisi olunması son derece önemlidir.Fatura döneminde bayilik belgeleri ek olarak kurumu gönderileceği için bayisi olunmayan ürünlerin bedeli kurum tarafından ödenmeyecektir.

Bölgemizde reçete edilen diyaliz medikal ürünleri ile ilgili yapılması gereken bayilik başvuru işlemleri için hazırladığımız ayrı firmalar için görsel anlatımlı sunumları aşağıda bulabilirsiniz.

BAXTER FİRMASI BAYİLİK BAŞVURU İŞLEMLERİ

BAXTER firması bayilik işlemleri sırasında sadece kendisinin belirlediği ve eczanelerden verilebilecek ürünlere bayi olunmasını istemektedir.Bu sebeple bayi olunurken bu konuya dikkat edilmesi önemlidir.Sadece firmanın belirlediği ürünlere bayi olunması gerekmektedir.

BAXTER Firması adına bayisi olunacak ürünlerin listesi için aşağıdaki formlardan ilgili olanı tıklayınız.

BAXTER Firması bayilik işlemleri için aşağıdaki formlardan ilgili olanı tıklayınız.

NOT: Reçeteye BAXTER Firmasına ait diyaliz medikal ürünleri yazıldıysa,ürünler İzmir Kordon Ecza Deposu’ndan temin edilecektir.

İrtibat telefon numarası 0 232 472 21 17

FRESENIUS FİRMASI BAYİLİK BAŞVURU İŞLEMLERİ

FRESENIUS firması bayilik işlemleri sırasında sadece kendisinin belirlediği ve eczanelerden verilebilecek ürünlere bayi olunmasını istemektedir.Bu sebeple bayi olunurken bu konuya dikkat edilmesi önemlidir.Sadece firmanın belirlediği ürünlere bayi olunması gerekmektedir.

FRESENIUS Firması adına bayisi olunacak ürünlerin listesi için aşağıdaki formlardan ilgili olanı tıklayınız.

FRESENIUS Firması bayilik işlemleri için aşağıdaki formlardan ilgili olanı tıklayınız.

NOT: Reçeteye FRESENIUS Firmasına ait diyaliz medikal ürünleri yazıldıysa,ürünler İzmir FRESENIUS Ecza Deposu’ndan temin edilecektir.

İrtibat telefon numarası 0 232 462 80 00